Alpha Sl Jacket M

5 999,-

Logg inn eller bli medlem av vår kundeklubb for å få 15% på ditt første kjøp.

Bli medlem

Alpha SL jakke er utviklet for krevende alpine forhold, der slitestyrke, lav vekt og maksimal beskyttelse er avgjørende.

Arctic Silk / Black

Alpha SL jakke er utviklet for krevende alpine forhold, der slitestyrke, lav vekt og maksimal beskyttelse er avgjørende. Den er vanntett, vindtett og svært pustende – samtidig som den er så lett og kompakt at den naturlig blir førstevalget for teknisk klatring og lange dager i fjellet. Her er det ingen overflødige detaljer, kun gjennomtenkte og funksjonelle løsninger. Som det letteste skallet noensinne med GORE-TEX PRO ePE, markerer den en ny standard innen alpin minimalisme.

Oppdatert konstruksjon:
Alpha SL jakke produseres nå med et ytterstoff i ultralett 20D Hadron™ kombinert med GORE-TEX PRO ePE. Resultatet er eksepsjonell vann- og vindtetthet, helt uten bevisst tilsatte PFAS-er. Den hjelmkompatible StormHood™-hetten kan justeres for optimal passform og gir uhindret sikt både oppover og til sidene. En integrert og diskré RECCO®-brikke kan bidra til raskere lokalisering i en eventuell redningssituasjon.

  • Vanntett
  • Vindtett
  • Pustende
  • Lett vekt
  • Holdbar